על עצמי

שמי אלישבע זלצר, וארגז הכלים הבסיסי שלי כולל לימודי אדריכלות, פרסום ושיווק, טיפול באמנות פלסטית, קליגרפיה סינית – יפנית, וכתיבה עיתונאית רבת שנים שהולידה טור אישי – פינת חמד, שהתפרסם כ-12 שנים במוסף זמנים מודרניים בידיעות אחרונות – שני ספרים והמון סיפורים.

שנות השוטטות הרבות שלי החלו ברחובות פריז, בה גרתי, ובה הוטבע המונח הידוע Flâneur* – לשוטט ללא מטרה, במובן הטוב של המילה. כשעברתי בשנת 2000 מחיפה לתל אביב, גיליתי שוב את התענוג שבשיטוט בעיר לא מוכרת.

כשיצרתי את הבלוג בשנת 2009, הגדרתי את עצמי כעיתונאית רחוב ואספנית של חוויות. ברחוב המשתנה כל הזמן מתעוררות התכונות הכי ראשוניות שלי – סקרנות, צורך בעניין ובהתחדשות ותשומת לב לפרטים הקטנים.

במשך השנים הרחבתי את ההגדרה ואת הטריטוריה, החל מ- 2014 שהיתי כמה חודשים בשנה באי יווני, שהפך לי למקור השראה. משיטוט עירוני עברתי לשיטוט בטבע ובמרחבי הנפש. אתם מוזמנים לקרוא על החוויה היוונית שלי.

בתקופת הסגר הראשון ניהלתי יומן אישי כתוב ומוקלט.

החל משנת 2019 נהייתי גם המשוטטת בגינה.

התחדשתי, ואחרי ביקורים ארוכים ביפן ב- 2023, וב-2024 פתחתי קטגוריה חדשה, סיפור יפני.

על הבלוג

בלוג המשוטטת נולד מתוך אהבה לרחוב. הרחובות הם מקור ההשראה לרשימות, והרשימות הן היצירה האמנותית המקורית שלי. כל רשימה היא קולאז', שבו התמונות שצילמתי ברחוב מצטרפות לטקסט, ויחד הם מתארים מפגשים עם אנשים, מראות, קולות וריחות של חוויית שוטטות אחת.
מטרת הרשימות לעורר חשק בקוראים לצאת החוצה, לשוטט בסביבה לא מוכרת ולשים לב למה שקורה ברחוב.

תגובות שקיבלתי

אני ברשת

תיירת בתל אביב – טור אישי שהתפרסם במדור תיירות ב-YNET ב-2009

כתבות מיוון באתר למטייל

כתבות באתר Slow הישראלי

בלוג המשפצת בנענע 10

 

logo-signiture-small